Marcin Rzeczkowski

Marcin Rzeczkowski

Rocznik 1985. Przesympatyczny Skorpion z przytłaczającą osobowością i zamiłowaniem do sarkazmu. Mam kota na punkcie kotów, tonę książek i nie zaczynam dnia bez herbaty. Interesują mnie: psychologia, seksuologia i rozwój osobisty. Freelancer. Stawiam strony na WordPressie, piszę teksty na strony itp.
Marcin Rzeczkowski

Kolejna transowa książka na polskim rynku!

Publikacja Wujka Lucyfera jest szczególna, bo (chyba jako pierwsza w Polsce) nie jest o transseksualności autora oraz nie jest skierowana szczególnie do osób transseksualnych.

„Bądź sobą” to książka łącząca w sobie poradnik z częściową biografią, okraszona przemyśleniami głównego bohatera i malowniczymi metaforami. Dla każdego sfrustrowanego swoim życiem i otoczeniem człowieka, bez podziału na szufladki. Jeśli kiedykolwiek chcesz zacząć wieść szczęśliwe życie, a presja otoczenia nie pozwala Ci zaczerpnąć powietrza — powinieneś zastosować co najmniej kilka z przedstawionych w książce metod.

Autor poradnika to profesjonalny bloger i vloger, artysta, pisarz. Interesuje się psychologią i tym, jak ją zastosować w praktyce, aby żyć lepiej i szczęśliwiej. W swojej publikacji dzieli się sprawdzonymi na własnej skórze technikami wyjścia z depresji i związanych z nią niekorzystych nawyków.

Transseksualność autora nie jest tu źródłem martyrologicznego narzekania czy hermetycznej narracji a zaledwie punktem wyjścia i źródłem doświadczeń, które kształtują Lucyfera i ostatecznie dają autorowi siłę i wiedzę, jak przestać oglądać się na innych i zacząć żyć pełnią życia. Z jego porad rzeczywiście może skorzystać każdy, kto chciałby się realizować jako JA, a otoczenie wmawia mu, że powinien być kimś innym.

Styl pisania Lucyfera bawi i wciąga, co sprawia, że „Bądź sobą. Pozbądź się presji” możesz łyknąć w jeden wieczór. Jednak warto potem wrócić do przeczytanej lektury i solennie odrobić zadane prace domowe, tylko wtedy bowiem ma sens inwestycja w tę publikację. Nie należy też zważać na to, że o pewnych radach słyszy się po raz n-ty – dopiero wcielenie ich w życie faktycznie je odmieni!

„Bądź sobą. Pozbądź się presji” kupisz TUTAJ. Jeżeli nie znasz jeszcze autora i nie jesteś pewien, czy chcesz kupić jego książkę, koniecznie sprawdź jego bloga, vloga i obszerny darmowy fragment jego e-booka.

Owocnej lektury!

Uwaga: Poradnik mówi o wychodzeniu z depresji spowodowanej presją otoczenia. W ciężkich stanach depresyjnych i przy innych poważnych zaburzeniach psychiczych należy go traktować (jak każdy inny poradnik motywacyjny) jako dodatkowe źródło wiedzy i inspiracji oraz przydatnych technik, ale absolutnie nie wolno ograniczać się do robienia tego, co radzi autor – skończy się to wyłącznie frustracją i przekonaniem o własnej nieudolności #beentheredonethat. Lepiej w takiej sytuacji połączyć wskazówki Lucyfera z solidnym wsparciem farmakologicznym i psychoterapią.

 • Wujek Lucyfer

  Dziękuję za tak miłe słowa! Cieszę się straszliwie na myśl, że komuś w ten sposób mogę pomóc! I oczywiście podpisuję się pod „Uwaga” – wspomniałem w książce, że ja mam niezbyt przyjemne przeżycia z psychiatrami, ale także o tym, że w przypadku głębokiej depresji należy połączyć lekturę ze specjalistyczną opieką :)
  Trans-Optymista – napawa optymizmem!

  • http://transoptymista.pl Marcin Rzeczkowski

   Dziękuję za to ostatnie!

   Widziałem, że o tym pisałeś, ale gadałem z paroma osobami o Twojej książce i jednej z nich wyszło z lektury fragmentu, że „odradzasz terapię”. Interpretacje czytelników bywają zaskakująco odmienne od intencji autora, więc – wiedząc o tej konkretnie interpretacji – dopisałem swoją uwagę. Niech działa na ludzi mocniej :)

   A w ogóle to wciąż jestem w trakcie lektury, ale bardzo do mnie dotarło to, co piszesz o zasypywaniu depresji gratami. Sam jestem zakupoholikiem i myślę że Twoja książka pomoże mi w kontrolowaniu impulsów :)